Vše, co jste chtěli vědět o změnách Drip itu

Nakupujete u nás už pár let a od listopadu se vám najednou zdá něco jinak? Na první pohled nejviditelnější změnou je potisk obalu. Změn je ale více. Jaké to jsou a proč jsme se do nich pustili vám vysvětlíme tady.

 

Vyrábíme v Maroku Německu

Přesunuli jsme výrobu z Maroka do Německa. Je to pro nás takový mezikrok, než rozjedeme vlastní výrobu doma. Náš nový partner nám umožňuje více zasahovat do výroby, to nám dává možnost reagovat na podněty zákazníků, rychleji vylepšovat náš produkt a získávat cenné zkušenosti, které v budoucnu oceníme.

 

Zbavili jsme kávy hořkého ocasu

100 lidí, 100 chutí. Každému z nás chutná káva jinak. Od zákazníků jsme dostávali zpětnou vazbu na malé chuťové rozdíly mezi jednotlivými druhy a přílišnou hořkost až spáleninu, která se po polknutí objevovala na jazyku. My jsme to vnímali taky. Proto jsme upravili pražení kávy, z tmavého na středně tmavé, nebo střední, limitované edice káv pražíme světle.

To dává naší kávové nabídce rozmanitost. Najdete v ní kyselejší, sladší i lehounce nahořklé chutě. Jednotlivé druhy kávy mezi sebou rozeznáte už po prvním doušku.

 

Káva překapává filtrem pomaleji

Pořád se vejdete do dvou minut, ale můžete si všimnout, že káva překapává filtrem pomaleji. Změnili jsme filtry a upravili hrubost mletí, abychom dosáhli o něco delší doby extrakce a tím lepší chuti. Filtr je větší, vejde se do něj více vody, takže trvá déle, než se káva přefiltruje do hrnku. Na přípravu 200ml kafe tak stačí nalít vodu do filtru třikrát do plna.

U některých káv se může stát, že voda ve filtru zůstává na dně a nepřekape úplně, proto ještě ladíme hrubost mletí. Drip it se o něco hůře připravuje do menšího hrnku. Protože je filtr větší, zasahuje hlouběji ke dnu hrnku a po 1. prolití se ponoří do kávy. Zkuste vyšší hrnek (10,5cm) s průměrem okolo 7cm.

Filtry jsou ze stejného materiálu a zatím je nemůžete kompostovat. Už pracujeme na stránce, kde vysvětlíme dopady kávového byznysu na životní prostředí, jaké materiály používáme, jak s nimi nakládat a další informace o tom, jak se v tomto ohledu plánujeme rozvíjet.

 

Sáčky jdou hůře roztrhnout

V sáčku je dusík, který zabraňuje oxidaci kávy a udržuje ji čerstvou od jejího namletí pro chvíli, kdy si kávu uvaříte. Proto je velmi důležitá pevnost sváru, aby neunikl ven a dovnitř se nedostal vzduch. Měli jsme podezření, že se nám to u původních sáčků může stávat, a tak jsme sáhli po pevnějším materiálu.

 

Drip it koupíte v obchodech

K e-shopu přidáváme další místa, kde si můžete kávu Drip it koupit. Seženete ji v outdoorových prodejnách Hanibal a Rock Point a vracíme se na rohlik.cz. S dalšími prodejci jednáme. Do konce roku chceme nabídnout Drip it ve všech městech nad 25 tis. obyvatel. Mapu všech prodejních míst najdete tady.

 

Expandujeme do zahraničí

V prosinci jsme spustili e-shop na Slovensku a Maďarsku, v únoru přidáme ještě Polsko. Místním nabízíme kávu Drip it v jejich měně, se stejnými výhodami jako v Česku, dopravou zdarma při nákupu nad určitou hodnotu nákupu a věrnostním programem. Do konce roku chceme mít i tady partnerské prodejny.

Pokud máte v těchto zemích kamarády, budeme rádi, když jim o nás dáš vědět.

 

Zajímá vás něco dalšího? 

Chcete další podrobnosti, nebo máte nápad, jak bychom mohli Drip it vylepšit? Přihlaste se k svému Dripitímu účtu a napište vše do komentáře pod článkem. Každý den budeme na vaše otázky odpovídat.

Komentáře

  1. Luděk Rozehnal says:

    Super! Děkujeme za objasnění otázek, které nás poslední dobou napadaly(pevnější obal, hustota filtru).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *