Časté dotazy

Co je káva ve filtru?

Káva ve filtru, Drip coffee bag, Drip sáček – to vše jsou názvy pro kávu, kterou jsme pro vás předem namleli na profesionálním mlýnku, naplnili do praktického filtru a zabalili tak, abyste si svůj šálek pokaždé vychutnali čerstvý, voňavý a plný chutí.

Jak chutná?

Nejblíže má ke kávám připraveným v elektrickém překapávači, dripperu nebo frechpressu. Nevzniká pod tlakem, ale přirozenou extrakcí, a tak dává vyniknout pestrým chutím jednotlivých druhů kávy.

Káva Drip it je chuťově bohatá a výrazná, a přitom není příliš těžká. 

Kolik kávy obsahuje 1 filtr?

10 g

Z jakého materiálu je filtr?

Z netkané textilie vyrobené japonskou společností OHKI. Vyrábí se z několika typů plastu a buničiny určených pro využití v potravinářství.

Je zdravotně nezávadný? 

Samozřejmě. K dispozici máme kompletní dokumentaci, kterou si můžete prohlédnout i vy. Prozatím je v angličtině, ale už pracujeme na jejím překladu, a tak se co nevidět dočkáte české verze.

Příprava


Co potřebuji na přípravu?

Hrnek a konvici na vodu.

Jak se připravuje?

Zvládnete to raz dva. Vytáhněte filtr s kávou z obalu a následujte tyto kroky:

  • Utrhněte horní část filtru s kávou
  • Rozložte filtr po stranách a zavěste na hrnek
  • Nalijte do filtru horkou vodu (92 °C)
  • Opakujte 2x

Počkejte, až káva zcela překape a máte hotovo. Dobrou chuť!

Jak dlouho to trvá?

2,5-3 min. Přesně takovou dobu naše káva potřebuje na to, abyste z ní dostali tu nejlepší chuť.

Jaké množství kávy si připravím z 1 filtru?

Doporučujeme 175 ml. Množstvím vody ovlivníte intenzitu chuti. Pokud preferujete výraznější chuť, použijte 150 ml vody. Jemnější chuti dosáhnete větším množstvím vody. Max. však 200 ml.

Původ kávy a kvalita 


Odkud pochází káva namletá do filtrů?

Nakupujeme výhradně výběrovou kávu s hodnocením SCA ve výši min. 82 bodů (na škále 0-100). Našimi typickými dodavateli kávových zrn jsou družstva s Fairtrade certifikací, která spojují pěstitele z konkrétní oblasti v dané zemi. Díky tomu mají přístup k různých finančním, vzdělávacím a komunitním programům, které pomáhají v rozvoji pěstitelům i jejich rodinám.

Kde kávu pražíte? 

Od roku 2015 spolupracujeme s pražírnou kávy Fair & bio z Kostelce nad Labem. Sdílíme společné hodnoty, přístup ke kávě i lidem. Pražírna kávy Fair & bio je sociální podnik, který zaměstnává lidi se zdravotním hendikepem a dává jim tak příležitost zapojit se naplno do společnosti.

Čerstvost a trvanlivost


Jak čerstvou kávu melete a plníte do filtrů? 

Pražení kávy i plnění do filtrů u nás probíhá v jedné budově. Každý týden si z pražírny vyzvedneme čerstvě upražená kávová zrna. Ta pak necháváme 5 - 7 dní odpočívat, aby se rozvinula jejich chuť. 8. den se pouštíme do mletí a plnění kávy do filtrů.

Jaká je časová prodleva mezi mletím a plněním kávy do filtrů?

Pár sekund. Filtry plníme kávou strojově, a tak ji dokážeme bleskově přesunout z mlýnku rovnou do filtrů. Pro vaši představu, každou minutu vyrobíme 30 filtrů s kávou.

Jak dlouho mi káva ve filtru vydrží čerstvá?

Min. trvanlivost udáváme 1 rok od chvíle, kdy filtr s kávou zabalíme do sáčku. Konkrétní datum se dozvíte v popisu káv v našem e-shopu nebo na krabičce, pokud nakupujete v kamenném obchodě.

Jak je možné, že vydrží čerstvá tak dlouho?

Filtry s kávou balíme do vzduchotěsných sáčků naplněných dusíkem. Vnější obal chrání kávu před světlem a vlhkostí. Dusík zabraňuje kávě v oxidaci. To znamená, že ji udržuje ve stavu v jakém byla ve chvíli, kdy jsme ji umleli.

Výběr kávy


Jsem u vás poprvé, co mi doporučíte?

Pokud nemáte vyhraněné chuťové preference, sáhněte po Ochutnávkovém balení (5 ks), nebo po 20 ks Mixu - kolekci se všemi druhy. Jestli ale preferujete konkrétní chuť, klikněte na odkaz níže a my vás rovnou přesměrujeme na výběr kávy podle vašeho gusta.

Jaký je rozdíl mezi jednotlivými druhy kávy v nabídce? 

Liší se původem, stupněm pražení a samozřejmě chutí.

Tmavě pražené kávy z Brazílie a Nikaraguy mají hořký nádech, čokoládovo-oříškové tóny a nulovou kyselost. Středně, resp. světle pražené kávy z Kolumbie a Etiopie chutnají po ovoci a v jejich chuti se střídají sladší tóny s kyselejšími.

Nabízíme také kolekce více druhů, s kterými můžete ochutnat více druhů kávy najednou. Prohlédněte si je.

Jaké nabízíte velikosti balení?

V naší nabídce najdete 5, 20, 50 a 100ks balení. Čím větší balení, tím méně zaplatíte za jednu kávu.

Které balení je cenově nejvýhodnější?

Za nejnižší pořizovací cenu koupíte 5ks balení, které stojí od 125 Kč (25 Kč / kávu). V přepočtu na 1 šálek je nejvýhodnější 100ks balení, ve kterém vás 1 káva vyjde v přepočtu na 15 Kč a navíc získáte dopravu zdarma.

Kde se dá koupit?

Všechny druhy kávy a velikosti balení najdete v našem e-shopu a kamenné prodejně v centru Prahy. Vybrané druhy kávy a velikosti balení seženete u našich partnerů. Seznam partnerů a mapu prodejních míst najdete zde.

O nákupu


Kolik zaplatím za dopravu? 

Můžete si vybrat z těchto způsobů doručení:

  • Osobní odběr v Drip it Espresso baru, Petrská 19, Praha: Zdarma.
  • Doručení na výdejnu Zásilkovny: 55 Kč. Zdarma pro nákupy nad 750 Kč.
  • Doručení na adresu službou Zásilkovna domů: 85 Kč. Zdarma pro nákupy nad 1500 Kč.
  • Doručení na adresu kurýrem PPL: 105 Kč. Zdarma pro nákupy nad 1500 Kč.

Jak mohu zaplatit? 

Bankovním převodem, platební kartou, přes službu Twisto nebo dobírkou při převzetí (za příplatek 35 Kč).

Jak dlouho trvá doručení?

V České republice  1-2 pracovní dny od přijetí platby. Do zahraničí 3-5 pracovních dnů.