Mix - Brazil, Nicaragua - Verpackungseinheit: 20 x 10 g

star 1 star 2 star 3 star 4 star 5(21)Die Anzahl der Sterne ist 5 Von 5
15 Punkten Zum Loyalitätssystem

Preis
15 €
0,75 €/ks

Produzent

Produktcode
P00003-1

Verpackung
20 ks

Specify product selection
Variant does not exist

Kaffees aus Brasilien und Nicaragua | Geschmack: Bitter | Null Säure Mehr

Wir haben 2 Varianten von Mischverpackungen mit 2 Kaffeesorten im Filter erstellt. Während Sie in der Variante mit Kaffees aus Brasilien und Nicaragua Kaffees mit eher bitterer Note und schokoladigen Tönen genießen, finden Sie im Paket mit Kaffees aus Kolumbien und Äthiopien Sorten, deren Geschmack Sie süßlich fruchtige Noten und einen höheren Säuregehalt erkennen lassen.

Über Drip Coffee Bag

Wir haben ausgewählte Arabicas für Sie gemahlen, in einen handlichen Filter gefüllt und sorgfältig verpackt, damit sie bis zu Ihrem Kaffeemoment frisch bleiben. Überall dort, wo ein Becher und heißes Wasser vorhanden sind, können Sie problemlos Filterkaffee zubereiten. Filterkaffee hat seine Wurzeln in Japan, wo er in den 90er Jahren als Reiseversion des beliebten Drippers geboren wurde. Dank seiner kleinen Verpackung, der einfachen Zubereitung und dem großartigen Geschmack ist er der beste Kaffeepartner für Orte, an denen Sie nicht die gleiche Ausrüstung für die Kaffeezubereitung haben wie zu Hause.

Wie vorzubereiten 

Dass man zum Zubereiten nur heißes Wasser und einen Becher braucht, ist definitiv nicht übertrieben. Wie es geht?

 • Packen Sie die Verpackung aus und ziehen Sie den Kaffeefilter heraus
 • Schütteln Sie den Filter und reißen Sie den oberen Teil entlang des Open-Etiketts ab
 • Entfalten und auf eine Tasse stellen
 • Gießen Sie nach und nach 175 ml heißes Wasser (92 °C) bis zum Rand des Filters ein
 • Warten Sie, bis der Kaffee vollständig in die Tasse getropft ist

Sie können 150-200 ml Kaffee aus einem Filter zubereiten, je nachdem, wie intensiv Sie den Geschmack erreichen möchten. Sie können die Zubereitung einmal oder zweimal machen. Es dauert maximal 3 Minuten.

Wie frisch es ist und wie lange es hält

Wir rösten mehrmals im Monat in kleineren Chargen. Nach dem Rösten lassen wir die Bohnen zwei Tage „atmen“, dann mahlen wir den Kaffee und füllen ihn in Filter (10 g). Wir verpacken die Kaffeefilter einzeln in einem mit Stickstoff gefüllten recycelbaren Beutel. Stickstoff schützt den Kaffee vor Licht und Feuchtigkeit, verhindert Oxidation und hält ihn frisch.

In welchen Packet wird es ankommen

Sie können aus 4 Packungsgrößen wählen – 5, 20, 50 und 100 Stück. Während wir Tüten mit Filterkaffee im eleganten Karton in 5 und 20 Packungen versenden, kommen 50 und 100  Filterkaffee direkt ohne Umverpackung in einem Versandkarton an. Warum machen wir das so? 50er und 100er Packungen werden meistens für sich selbst und regelmäßig gekauft. Wir versuchen daher, die Menge an Verpackungen zu reduzieren, die sie nicht benötigen

Wenn Sie 50 oder 100 Stück als Geschenk kaufen wollen, Kreuzen Sie „ Ich kaufe als Geschenk” an und wir kümmern uns damit das Kaffeepaket in einem extra Karton ankommt, um es vor Beschädigungen und Versandetiketten zu schützen.

Parameter
Geschmack Bitter, Süss
Míra acidity Nulová
Röstung Dunkel, Mittel
Kaffeesorte Arabica, Mletá, Kolekce více druhů
Herkunftsland Brasilien, Nicaragua
Verarbeitungsmethode Natural, Washed
Geschmacksprofil Hasel, Schokolade
Datum der Röstung 03. 06. 2024
Mindest. Haltbarkeit 05. 06. 2025

Co je káva ve filtru?

Káva ve filtru, Drip coffee bag, Drip sáček – to vše jsou názvy pro kávu, kterou jsme pro vás předem namleli na profesionálním mlýnku, naplnili do praktického filtru a zabalili tak, abyste si svůj šálek pokaždé vychutnali čerstvý, voňavý a plný chutí.

Jak chutná?

Nejblíže má ke kávám připraveným v elektrickém překapávači, dripperu nebo frechpressu. Nevzniká pod tlakem, ale přirozenou extrakcí, a tak dává vyniknout pestrým chutím jednotlivých druhů kávy.

Káva Drip it je chuťově bohatá a výrazná, a přitom není příliš těžká. 

Kolik kávy obsahuje 1 filtr?

10 g

Z jakého materiálu je filtr?

Z netkané textilie vyrobené japonskou společností OHKI. Vyrábí se z několika typů plastu a buničiny určených pro využití v potravinářství.

Je zdravotně nezávadný? 

Samozřejmě. K dispozici máme kompletní dokumentaci, kterou si můžete prohlédnout i vy. Prozatím je v angličtině, ale už pracujeme na jejím překladu, a tak se co nevidět dočkáte české verze.

Příprava


Co potřebuji na přípravu?

Hrnek a konvici na vodu.

Jak se připravuje?

Zvládnete to raz dva. Vytáhněte filtr s kávou z obalu a následujte tyto kroky:

 • Utrhněte horní část filtru s kávou
 • Rozložte filtr po stranách a zavěste na hrnek
 • Nalijte do filtru horkou vodu (92 °C)
 • Opakujte 2x

Počkejte, až káva zcela překape a máte hotovo. Dobrou chuť!

Jak dlouho to trvá?

2,5-3 min. Přesně takovou dobu naše káva potřebuje na to, abyste z ní dostali tu nejlepší chuť.

Jaké množství kávy si připravím z 1 filtru?

Doporučujeme 175 ml. Množstvím vody ovlivníte intenzitu chuti. Pokud preferujete výraznější chuť, použijte 150 ml vody. Jemnější chuti dosáhnete větším množstvím vody. Max. však 200 ml.

Původ kávy a kvalita 


Odkud pochází káva namletá do filtrů?

Nakupujeme výhradně výběrovou kávu s hodnocením SCA ve výši min. 82 bodů (na škále 0-100). Našimi typickými dodavateli kávových zrn jsou družstva s Fairtrade certifikací, která spojují pěstitele z konkrétní oblasti v dané zemi. Díky tomu mají přístup k různých finančním, vzdělávacím a komunitním programům, které pomáhají v rozvoji pěstitelům i jejich rodinám.

Kde kávu pražíte? 

Od roku 2015 spolupracujeme s pražírnou kávy Fair & bio z Kostelce nad Labem. Sdílíme společné hodnoty, přístup ke kávě i lidem. Pražírna kávy Fair & bio je sociální podnik, který zaměstnává lidi se zdravotním hendikepem a dává jim tak příležitost zapojit se naplno do společnosti.

Čerstvost a trvanlivost


Jak čerstvou kávu melete a plníte do filtrů? 

Pražení kávy i plnění do filtrů u nás probíhá v jedné budově. Každý týden si z pražírny vyzvedneme čerstvě upražená kávová zrna. Ta pak necháváme 5 - 7 dní odpočívat, aby se rozvinula jejich chuť. 8. den se pouštíme do mletí a plnění kávy do filtrů.

Jaká je časová prodleva mezi mletím a plněním kávy do filtrů?

Pár sekund. Filtry plníme kávou strojově, a tak ji dokážeme bleskově přesunout z mlýnku rovnou do filtrů. Pro vaši představu, každou minutu vyrobíme 30 filtrů s kávou.

Jak dlouho mi káva ve filtru vydrží čerstvá?

Min. trvanlivost udáváme 1 rok od chvíle, kdy filtr s kávou zabalíme do sáčku. Konkrétní datum se dozvíte v popisu káv v našem e-shopu nebo na krabičce, pokud nakupujete v kamenném obchodě.

Jak je možné, že vydrží čerstvá tak dlouho?

Filtry s kávou balíme do vzduchotěsných sáčků naplněných dusíkem. Vnější obal chrání kávu před světlem a vlhkostí. Dusík zabraňuje kávě v oxidaci. To znamená, že ji udržuje ve stavu v jakém byla ve chvíli, kdy jsme ji umleli.

Výběr kávy


Jsem u vás poprvé, co mi doporučíte?

Pokud nemáte vyhraněné chuťové preference, sáhněte po Ochutnávkovém balení (5 ks), nebo po 20 ks Mixu - kolekci se všemi druhy. Jestli ale preferujete konkrétní chuť, klikněte na odkaz níže a my vás rovnou přesměrujeme na výběr kávy podle vašeho gusta.

Jaký je rozdíl mezi jednotlivými druhy kávy v nabídce? 

Liší se původem, stupněm pražení a samozřejmě chutí.

Tmavě pražené kávy z Brazílie a Nikaraguy mají hořký nádech, čokoládovo-oříškové tóny a nulovou kyselost. Středně, resp. světle pražené kávy z Kolumbie a Etiopie chutnají po ovoci a v jejich chuti se střídají sladší tóny s kyselejšími.

Nabízíme také kolekce více druhů, s kterými můžete ochutnat více druhů kávy najednou. Prohlédněte si je.

Jaké nabízíte velikosti balení?

V naší nabídce najdete 5, 20, 50 a 100ks balení. Čím větší balení, tím méně zaplatíte za jednu kávu.

Které balení je cenově nejvýhodnější?

Za nejnižší pořizovací cenu koupíte 5ks balení, které stojí od 125 Kč (25 Kč / kávu). V přepočtu na 1 šálek je nejvýhodnější 100ks balení, ve kterém vás 1 káva vyjde v přepočtu na 15 Kč a navíc získáte dopravu zdarma.

Kde se dá koupit?

Všechny druhy kávy a velikosti balení najdete v našem e-shopu a kamenné prodejně v centru Prahy. Vybrané druhy kávy a velikosti balení seženete u našich partnerů. Seznam partnerů a mapu prodejních míst najdete zde.

O nákupu


Kolik zaplatím za dopravu? 

Můžete si vybrat z těchto způsobů doručení:

 • Osobní odběr v Drip it Espresso baru, Petrská 19, Praha: Zdarma.
 • Doručení na výdejnu Zásilkovny: 55 Kč. Zdarma pro nákupy nad 750 Kč.
 • Doručení na adresu službou Zásilkovna domů: 85 Kč. Zdarma pro nákupy nad 1500 Kč.
 • Doručení na adresu kurýrem PPL: 105 Kč. Zdarma pro nákupy nad 1500 Kč.

Jak mohu zaplatit? 

Bankovním převodem, platební kartou, přes službu Twisto nebo dobírkou při převzetí (za příplatek 35 Kč).

Jak dlouho trvá doručení?

V České republice  1-2 pracovní dny od přijetí platby. Do zahraničí 3-5 pracovních dnů.

Alternative products3