Vše, co jste chtěli vědět o změnách Drip itu

Proč měníme kávu ve filtru, kterou jste si tolik oblíbili? Možná si ještě pamatujete, když jsme ji opakovaně neměli skladem. Někdy nám trvalo i měsíc, než jsme ji znova naskladnili. Důvodů, proč se to stávalo, bylo několik, od zpoždění dodávek nepražených kávových zrn, které k nám putují až ze zemí okolo rovníku, přes poruchy balícího stroje, až po dlouhotrvající celní kontroly.
 
Do listopadu minulého jsme kávu ve filtru balili v Maroku, které leží mimo Evropskou unii. To řešení těchto situací dost komplikovalo, a proto abychom tomu předešli, přesunuli jsme výrobu kávy ve filtru do Německa. S tím souvisí celá řada změn, které jsme museli, ale také chtěli udělat. 

 

Zbavili jsme kávy hořkého ocasu

100 lidí, 100 chutí. Každému z nás chutná káva jinak. Dostávali zpětnou vazbu na malé chuťové rozdíly mezi jednotlivými druhy a přílišnou hořkost až spáleninu, která se po polknutí objevovala na jazyku. A protože jsme to vnímali stejně, upravili jsme profil pražení jednotlivých druhů kávy, z tmavého na středně tmavé, nebo střední, limitované edice káv pražíme světle. Naši nabídku budeme postupně rozšiřovat tak, aby si každý z vás našel svého favorita. 🙂

 

Káva překapává filtrem pomaleji

Můžete si všimnout, že káva překapává filtrem pomaleji. Změnili jsme filtry a upravili hrubost mletí, abychom dosáhli o něco delší doby extrakce a tím lepší chuti. Filtr je větší, vejde se do něj více vody, takže trvá déle, než se káva přefiltruje do hrnku. Na přípravu 200ml kafe tak stačí nalít vodu do filtru třikrát do plna.

U některých káv se může stát, že voda ve filtru zůstává na dně a nepřekape úplně, proto ještě ladíme hrubost mletí. Drip it se o něco hůře připravuje do menšího hrnku. Protože je filtr větší, zasahuje hlouběji ke dnu hrnku a po 1. prolití se ponoří do kávy. Zkuste větší hrnek s průměrem okolo 90mm.

 

Sáčky jdou hůře roztrhnout

V sáčku je dusík, který zabraňuje oxidaci kávy a udržuje ji čerstvou od jejího namletí pro chvíli, kdy si kávu uvaříte. Proto je velmi důležitá pevnost sváru, aby neunikl ven a dovnitř se nedostal vzduch. Měli jsme podezření, že se nám to u původních sáčků může stávat, a tak jsme sáhli po pevnějším materiálu.

 

Drip it koupíte v obchodech

Přidáváme další místa, kde si můžete kávu Drip it koupit. Seženete ji v outdoorových prodejnách Hanibal a Rock Point a vracíme se na rohlik.cz. S dalšími prodejci jednáme. Do konce roku chceme nabídnout Drip it ve všech městech nad 25 tis. obyvatel. Mapu všech prodejních míst najdete tady.

 

Expandujeme do zahraničí

V prosinci jsme spustili e-shop na Slovensku a Maďarsku, v únoru přidáme ještě Polsko. Místním nabízíme kávu Drip it v jejich měně, se stejnými výhodami jako v Česku, dopravou zdarma při nákupu nad určitou hodnotu nákupu a věrnostním programem. Do konce roku chceme mít i tady partnerské prodejny.

Pokud máte v těchto zemích kamarády, budeme rádi, když jim o nás dáš vědět.

 

Zajímá vás něco dalšího? 

Chcete další podrobnosti, nebo máte nápad, jak bychom mohli Drip it vylepšit? Přihlaste se k svému Dripitímu účtu a napište vše do komentáře pod článkem. Každý den budeme na vaše otázky odpovídat.

Komentáře

  1. Luděk Rozehnal says:

    Super! Děkujeme za objasnění otázek, které nás poslední dobou napadaly(pevnější obal, hustota filtru).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.