O nás

Kdo jsme

Jsme česká značka výběrové kávy, kterou pro vás vypipláváme už od roku 2014. A protože v Drip it spolu s kávou milujeme i cestování, zaměřili jsme se zejména na to, abyste si mohli vychutnat tu nejvoňavější výběrovku kdykoli a kdekoli na ni máte chuť. Pilířem naší kávové nabídky je tak káva ve filtru.


Protože vám chceme dopřát kvalitní kávu nejen na cestách, od roku 2016 si najdete v naší nabídce také zrnkovou kávu. A aby toho nebylo málo, od roku 2021 se můžeme osobně potkávat v našem pražském Drip it Espresso baru. Kromě nabídky kávy ve filtru, zrnkové kávy a příslušenství vám rádi připravíme kávu s sebou. Navíc pomůžeme s výběrem kávy, poradíme s přípravou a nameleme zrnka, jak je máte rádi.

Výroba

Výběr zrn a jejich pražení

Pražení kávových zrn jsme svěřili partnerské pražírně Fair & bio z Kostelce nad Labem, s kterou spolupracujeme od roku 2015. Společně vybíráme kávová zrna od dodavatelů, kteří se kromě obchodu s kávou věnují také péči o místní komunitu a životní prostředí. Abychom vyšli vstříc vašim rozličným chuťovým preferencím, můžete si v naší nabídce vybrat z výběrových Arabik – světle pražených se sladkými ovocnými tóny i tmavě pražených s hořkým nádechem ořechů a čokolády.

Mletí a balení kávy do filtrů

Po upražení necháváme kávu 2 až 3 dny odpočinout. Poté si ji do parády bereme my. Slíbili jsme vám nejvoňavější výběrovku, a tak mletí kávy musí proběhnout bleskově. Namletou kávu posíláme z mlýnku rovnou do balicího stroje, kde ji nejdříve zabalíme do filtru a jen o pár sekund později do sáčku, který plníme dusíkem. Ten zabraňuje kávě v oxidaci a uchová ji čerstvou až do vaší kávové chvilky. Tu si klidně můžete dopřát až za rok. Taková je minimální trvanlivost.

Veškeré vnější obaly jsou recyklovatelné. Filtry, které plníme kávou, jsou vyrobeny z netkané textilie na bázi papíru a plastu (PE) a patří do směsného odpadu.

Náš tým

Seznamte se s tvářemi značky Drip it.


Jiří Gomola & Luboš Vacek

Majitelé

Jirka je zakladatelem, stará se o chod celé firmy – e-shopu, Espresso baru a velkoobchodu. Spolumajitel Luboš má na starosti výběr kávových zrn, komunikuje s pražírnou a řídí výrobu od A do Z.