Ethiopia Yirgacheffe 300g

359 

Jednoduše skvělá a hodí se na jakoukoli přípravu. Od aeropressu až po moka konvičku ti tato Etiopie dopřeje jedinečnou sladkou chuť s jemnou kyselostí.

Za tento produkt získáš 18 bodů.
Pro dopravu zdarma ti zbývá nakoupit za 500 

Jakou má chuť


Příjemně sladká od začátku do konce, jen chvílemi v ní ucítíš nepatrnou kyselost, která dává této kávě šmrnc. Přípomíná mléčnou čokoládu s kousky pomeranče a hodí se pro všechny alternativní přípravy kávy, a tak ji neváhej vyzkoušet i z moka konvičky.

Odkud pochází


Káva pochází z provincie Stát Jižních národů, oblasti Yirgacheffe a je pěstovaná v nadmořské výšce 1840 – 2000 m.n.m. na farmách pěstitelů fairtradového družstva Ngelle Gorbitu (součástí unie OFCU). Kávové třešně jsou výhradně ručně sbírané, drobní etiopští pěstitelé praktikují tradiční a ekologické postupy – kávovníky nerostou v monokulturách, ale společně s dalšími stromy v několika patrech, tak jsou přirozeně zastíněny (Shade grown coffee). Zrnka jsou zpracována tzv. suchou metodou, bez použití vody, což je oproti promyté metodě šetrnější k vodním zdrojům. Kávy z družstevní unie OCFCU vyhrála mnohá mezinárodní ocenění, právě i díky ekologickému hospodaření, které je šetrné k ptákům (bird-friendly).

Producent

Družstevní unie Oromia Coffee Farmers Co-operative Union

Původ

Region

Yirgacheffe

Odrůda

Kolumu, Monichu

Zpracování

Pražení

Světlé

Certifikace

Hodnocení

Přidejte vlastní recenzi nebo dotaz

Zkušenosti zákazníků

Zatím tady nejsou žádné recenze.

×

Pokračujte jako host

Nemáte účet? Založte si ho

Mohlo by se Vám líbit…

Káva

Ethiopia Sidamo

Ovocná, nasládlá, tóny mandarinky
25 1499 
Novinka

Káva

Peru Cajamarca 300g

Sladkost střídá kyselost, jako limetka s cukrem
299