Colombia Huila (káva bez kofeinu)

279 1499 

Jemná chuť naší bezkofeinovky osloví nejenom maminky ale i kafaře, kteří se zrovna chtějí vyhnout kofeinu. Přírodní zpracování totiž zachovává plnou chuť kávy, která je prakticky k nerozpoznání od té klasické.

Zrušit výběr

Získej až 75 bodů

Jakou má chuť


Tahle káva patří svou chutí k nejjemnějším v naší nabídce. Má příjemně nasládlou chuť, ve které se chvilkami objeví lehká kyselost. V jejím slabším těle můžeš ropoznat tóny podobající se mléčné čokoládě s kousky pomeranče. Že je bez kofeinu na její chuti nepoznáš. A to díky přírodnímu procesu, který ji kofeinu zbavuje. Tohle kafe je skvělou volbou pro ty, kteří nechtějí, nebo nemohou pít kávu s kofeinem, anebo si chtějí dopřát poslední kávovou chvilku před spaním, aniž by pak hodiny koukali do stropu.

 

Odkud pochází


Pochází z Kolumbie, z farem v regionu Huila. Kofeinu je zbavena přírodním procesem pomocí ethylacetátu, který tu získávají fermentací cukrové třtiny nebo banánových slupek. Zelená kávová zrna se nejdříve namáčejí do roztoku ethylacetátu, který se váže na kyselinu chlorogenovou obsaženou v kávě a umožňuje odstranění kofeinu. Zrnka se pak za nízkého tlaku napařují, aby z nich byly odstraněny veškeré stopy ethylacetátu a káva si tak zachovala svou jedinečnou chuť, kterou ji tahle oblast dává.

 

Hmotnost -
Původ

Region

Huila

Odrůda

Castillo, Caturra, Colombia, Tabi, Typica

Zpracování

Pražení

Střední

Hmotnost

1 káva = 10g

Min. trvanlivost

17.10.2021

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Colombia Huila (káva bez kofeinu)”