Ethiopia Yirgacheffe Bio

149 899 

Tuhle novinku musíš ochutnat! Představujeme ti Etiopii Yirgacheffe, výběrovou kávu z biofarem pěstitelského družstva Ngelle Gorbitu, které pěstuje ta nejlepší zrna ve stínu místních stromů. Sušení zrn tradiční metodou na slunci a světlé pražení dává kávě příjemnou nasládlou chuť se špetkou osvěžující kyselosti. Jedinou nevýhodou je omezené množství, tak neváhej a ochutnej.

Zrušit výběr

Získej až 45 bodů

Jakou má chuť


Příjemně sladká od začátku do konce. Jen chvílemi se v její chuti objeví svěží kyselost. Připomíná mléčnou čokoládu s kousky pomeranče.

Odkud pochází


Káva pochází z provincie Stát Jižních národů, oblasti Yirgacheffe a je pěstovaná v nadmořské výšce 1840 – 2000 m.n.m. na farmách pěstitelů fairtradového družstva Ngelle Gorbitu (součástí unie OFCU). Kávové třešně jsou výhradně ručně sbírané, drobní etiopští pěstitelé praktikují tradiční a ekologické postupy – kávovníky nerostou v monokulturách, ale společně s dalšími stromy v několika patrech, tak jsou přirozeně zastíněny (Shade grown coffee). Zrnka jsou zpracována tzv. suchou metodou, bez použití vody, což je oproti promyté metodě šetrnější k vodním zdrojům. Kávy z družstevní unie OCFCU vyhrála mnohá mezinárodní ocenění, právě i díky ekologickému hospodaření, které je šetrné k ptákům (bird-friendly).

Hmotnost 0.05 kg
Producent

Družstevní unie Oromia Coffee Farmers Co-operative Union

Původ

Region

Yirgacheffe

Odrůda

Kolumu, Monichu

Zpracování

Pražení

Světlé

Certifikace

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Ethiopia Yirgacheffe Bio”