Nicaragua Jinotega

(Hodnocení: 10)

259 1399 

Hořká, kyselá i sladká. Že to nejde dohromady? Naše Nicaragua je důkazem, že jde. Ideální pro dobrodruhy, kteří rádi objevují nejenom nová místa ale i chutě.

Zrušit výběr

Získej až 70 bodů

Jakou má chuť


Nicaragua ti v šálku nabídne koncert chutí, podobně jako zakousnutí se do studentské pečeti. Zpočátku v ní na malou chvíli ucítíš trochu hořkosti, která ale okamžitě mizí a střídá ji příjemně nasládlá chuť, v které se chvílemi objevuje lehounká kyselost. Nicaragua má vyvážené tělo, není příliš silná, ani slabá. Stejně jako u dalších káv ve filtru, také její intenzitu chuti můžeš ovlivnit množstvím vody, nebo přidáním mléka.

 

Odkud pochází


Zrnka z Nicaragui jsou větší, hutnější a kvalitnější. A to proto, že káva je pěstována ve vysokých nadmořských výškách v oblasti Jinotega, kde v místních podmínkách kávové třešně rostou pomaleji. Tím pádem má káva i více času dozrát. Kromě výhody pomalejšího růstu má pěstování v takových výškách i další výhody a to zejména ochranné. Káva je pěstována mimo dosah škůdců, kteří by mohli ohrozit výslednou kvalitu zrn.

 

Hmotnost -
Původ

Region

Jinotega

Zpracování

Pražení

Střední

Hmotnost

1 káva = 10g

Min. trvanlivost

12.11.2021

10 recenzí Nicaragua Jinotega

 1. Aleš Mádr

  Pokud je v této zemi tak jako při pití jejich kávy, je tam krásně čokoládově, trošku divoce.

 2. Stovickova.nikol (ověřený vlastník)

  Tato káva je mým favoritem, výborná, plná chuť, která ale není kyselá. Ochutnala jsem jich více, ale tato jednoznačně vede. Beru jí i na cesty, byla se mnou ve Španělsku a Thajsku ♥ Je to jistota, když jedu někam, kde si nejsem jistá, že budou mít dobrou kávu 🙂

 3. Daniel (ověřený vlastník)

  Vyvážená a jemná chuť této kávy dělají z Nicaragui opravdovou jedničku pro milovníky sladších káv. Určitě stojí minimálně za vyzkoušení, já objednávám znovu.

 4. Alena (ověřený vlastník)

  Moc dobra kava s krasnym Aroma. Chutna cokoladove bez zbytecne kyselosti.

 5. Pavla Kabourková (ověřený vlastník)

  Vzhledem k tomu, že nemám ráda kyselé kafe, tak mi Nicaragua sedí ze všech chutí nejvíc. Objednávám už pořád jen tuto kávu a je výborná.

 6. janavedrova (ověřený vlastník)

  Jemná. Dokonalá.

 7. Radka Hamříková (ověřený vlastník)

  Na Dripit jsem narazila na hithit a kávu nakupuji pravidelně. Do práce, na chalupu, na cesty není nic jednoduššího a lepšího.

 8. Magda (ověřený vlastník)

  Ideální volba na cesty, pokud si chcete pochutnat na opravdu dobré, filtrované kávě. Zvláště v horách oceňuji praktické balení a nulovou váhu.
  Chuťově za mě zatím stále nejlepší z nabídky Drip It.

 9. Jana (ověřený vlastník)

  Káva s plnou a lahodnou lehce nasládlou chutí připomíná čtvereček čokolády rozpuštěný v každém doušku, je bez zbytečné kyselosti. Děkuji, že je v nabídce prakticky trvale…

 10. siana (ověřený vlastník)

  Lahodná, silná, čokoládová, prostě vynikající!

Přidat recenzi

Mohlo by se Vám líbit…

Káva ve filtru

Mix 4 druhů kávy

-

269 1399 

Káva

Ochutnávkové balení 5x 10 g

5 druhů kávy ve filtru v balení

99 
Doprava zdarma

Termohrnky

MiiR termohrnek do kempu 354ml

K dostání v černé a bílé

699 

Zrnková káva

Honduras Las Capucas Bio

Nasládlá, špetka kyselosti, tóny karamelu

65 799