Degustační balení

259 299 

3x 70g výběrové kávy ve dvou variantách. Z každého balení káv na espresso si připravíš až 10 shotů espressa, takže každou můžeš ochutnat jako samotné espresso, americano, latte, prostě tak, jak to máš nejradši. Ve variantě s kávami na filtr si z každého druhu uvaříš až 1 litr kávy. Můžeš tak otestovat různé druhy přípravy – frenchpress, V60 nebo aeropress.

Popis káv v balení najdeš dole na stránce.

Zrušit výběr

Získej až 15 bodů

Pro dopravu zdarma ti zbývá nakoupit za 500 

Kávy v balení


Kávy na espresso

Brazil Minas Gerais

Tmavě pražená brazilská káva s lehce nahořklým nádechem ve stylu italského espressa. Hustá oříšková crema, výrazné aroma a plná chuť s čokoládovými tóny osloví nejednoho vlastníka domácího kávovaru. Výborně chutná s mlékem, proto je vhodná i jako základ pro cappuccino a latte. Pochází z jihovýchodní Brazilie ze státu Minas Gerais z farem fairtradového družstva COOMAP.

Espresso blend

Tmavě pražená směs tří káv – brazilské Minas Gerais (70%), kolumbijské Sierra Nevada (20%) a středoamerického Hondurasu (10%). Výsledkem tohoto spojení je příjemně nasládlé espresso bez špetky hořkosti a kyselosti, s hustě oříškovou cremou, které se skvěle doplňuje i s mlékem.

Honduras Las Capucas

Střední pražení jí dává nasládlou karamelovou chuť, z které vystupuje svěží kyselost. Nic, co by ti zkřivilo pusu, jen takové příjemné zajiskření. Drobní farmáři družstva COCAFCAL, krátce Capucas, ji pěstují v blízkosti národního parku Celaque a stejnojmenné nejvyšší hory Hondurasu. Hospodaří v nadmořské výšce 1450 – 1600 metrů, ve stínu místních stromů, které jim poskytují ideální podmínky pro pěstování kávy té nejvyšší kvality.

Kávy na filtr

Guatemala Huehuetenango

Guatemala má příjemně nasladlou ovocnou chuť, ve které se s postupným chladnutím objevují kyselejší tóny. Svou chutí připomíná růžový grep a skvěle se hodí pro všechny metody přípravy filtrované kávy. Za tuto kávu vděčíme ženám. Sdružení ASPROCDEGUA totiž spojuje drobné pěstitelky z nejznámější kávové oblasti Guatemaly Huehuetenango (1600 – 2200 m.n.m.). Díky členství mají farmářky k dispozici nejen technické zázemí, kvalitní kávové sazenice, know-how v oblasti udržitelného pěstování ale například možnost vzdělání pro sebe i jejich děti.

Peru Cajamarca

Osvěžující káva s jemnou chutí, ve které se střídají sladší tóny s kyselejšími podobně jako když smícháš limetkovou šťávu s třtinovým cukrem. Ať už teplá, nebo na ledu, skvěle se hodí do tropických dnů. Pochází z odlehlých oblastí severozápadu Peru z farem až 400 drobných peruánských pěstitelů družstva Aproagro Limcof. Jeho představitel Rony Lavan vyhledává pěstitele těch nejlepších káv z malých peruáských lokalit v oblasti Cajamarca, kde se hospodaří ve výšce až 1800 m. n. m..

Ethiopia Yirgacheffe GR2

Příjemně sladká od začátku do konce. Jen chvílemi v ní ucítíš nepatrnou kyselost, která ale dává této kávě šmrnc. Přípomíná mléčnou čokoládu s kousky pomeranče a hodí se pro všechny alternativní přípravy kávy, a tak ji neváhej vyzkoušet i z moka konvičky. Pochází z provincie Stát Jižních národů, oblasti Yirgacheffe a je pěstovaná na farmách pěstitelů fairtradového družstva Ngelle Gorbitu ve stínu místních stromů.

Hodnocení

Přidejte vlastní recenzi nebo dotaz

Zkušenosti zákazníků

Zatím tady nejsou žádné recenze.

×

Pokračujte jako host

Nemáte účet? Založte si ho