Ethiopia Yirgacheffe Bio

65 359 

Jednoduše skvělá a hodí se na jakoukoli přípravu. Od aeropressu až po moka konvičku ti tato Etiopie dopřeje jedinečnou sladkou chuť s jemnou kyselostí.

Zrušit výběr

Získej až 18 bodů

Jakou má chuť


Příjemně sladká od začátku do konce, jen chvílemi v ní ucítíš nepatrnou kyselost, která dává této kávě šmrnc. Přípomíná mléčnou čokoládu s kousky pomeranče a hodí se pro všechny alternativní přípravy kávy, a tak ji neváhej vyzkoušet i z moka konvičky.

Odkud pochází


Káva pochází z provincie Stát Jižních národů, oblasti Yirgacheffe a je pěstovaná v nadmořské výšce 1840 – 2000 m.n.m. na farmách pěstitelů fairtradového družstva Ngelle Gorbitu (součástí unie OFCU). Kávové třešně jsou výhradně ručně sbírané, drobní etiopští pěstitelé praktikují tradiční a ekologické postupy – kávovníky nerostou v monokulturách, ale společně s dalšími stromy v několika patrech, tak jsou přirozeně zastíněny (Shade grown coffee). Zrnka jsou zpracována tzv. suchou metodou, bez použití vody, což je oproti promyté metodě šetrnější k vodním zdrojům. Kávy z družstevní unie OCFCU vyhrála mnohá mezinárodní ocenění, právě i díky ekologickému hospodaření, které je šetrné k ptákům (bird-friendly).

Producent

Družstevní unie Oromia Coffee Farmers Co-operative Union

Původ

Region

Yirgacheffe

Odrůda

Kolumu, Monichu

Zpracování

Pražení

Světlé

Certifikace

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Ethiopia Yirgacheffe Bio”