Able fine kovový filtr pro Aeropress

  390 

  S kovovým filtrem pro Aeropress získáte znovupoužitelnou náhradu za papírové filtry. Snadno se používá i udržuje. Narozdíl od papírových filtrů propouští více kávových olejů a dává tak kávě plnější chuť.

  Není skladem

  Hmotnost 0.05 kg
  Značka

  Materiál

  Záruka

  24 měsíců

  Recenze

  Zatím zde nejsou žádné recenze.

  Buďte první, kdo ohodnotí „Able fine kovový filtr pro Aeropress“

  O kávě ve filtru

  Začněte den skvělou kávou, ať jste kdekoliv

  Káva ve filtru má své kořeny až v Japonsku, kde se zrodila jako cestovní verze oblíbeného dripperu. Díky malému balení, jednoduché přípravě a skvělé chuti je tím nejlepším kávovým parťákem do míst, kde nemáte stejné vybavení na přípravu kávy jako doma.

  Jak na přípravu

  Stačí hrnek a horká voda. Zvládnete to raz dva

  Že k přípravě vám stačí pouze horká voda a hrnek rozhodně není nadsázka. Filtr jen nasadíte na hrnek, zalijete horkou vodou a necháte překapat. Celá příprava zabere tři minuty. Z jednoho filtru si připravíte 150 – 200 ml kávy dle toho, jak intenzivní chuti chcete dosáhnout.

  Jak je čerstvá

  Vychutnejte si každý šálek voňavý a plný chutí

  Pražíme výhradně výběrovou Arabiku, v menších dávkách, několikrát v měsíci. Po upražení necháváme zrnka dva dny „prodýchat“, poté je meleme a balíme současně do filtru (10 g) a sáčku s dusíkem. Ten kávu chrání před světlem, vlhkostí a zabraňuje jí v oxidaci. Svou kávu si tak vychutnáte pokaždé čerstvou, i když ji máte už chvíli doma.

  Jakou má chuť

  Rozmanitá chuť, kterou si zamilujete

  Káva ve filtru má chuťově nejblíže ke kávě připravené v dripperu, aeropressu nebo french pressu. Její chuť je rozmanitá a vyvíjí se s tím, jak postupně chladne. Jednotlivé druhy v naší nabídce se liší původem a pražením. Zatímco světle až středně pražené kávy dávají vyniknout ovocným tónům, sladkosti, nebo vyšší kyselosti, tmavší pražení tlumí rozmanitost, dává kávě vyšší hořkost, čokoládový nádech a zbavuje ji kyselosti.