Colombia Sierra Nevada

hvězda 1 hvězda 2 hvězda 3 hvězda 4 hvězda 5(7)Počet hvězdiček je 5 z 5
Espresso Filtr
3 body do věrnostního systému

Cena
od 60 Kč

Výrobce

Kód produktu
P00011

Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

balení

Střední pražení | Chuťový profil: Tmavá čokoláda, karamel, jablko | Střední acidita Více

Jakou má chuť

V její chuti dominují sladké tóny připomínající tmavou čokoládu s kousky lískových oříšků. Během chladnutí se objeví lehká, osvěžující kyselost. Zrnková káva Colombia Sierra Nevada se hodí na espresso, přípravu v moka konvičce i na filtrovanou kávu.

Odkud pochází

Káva pochází od farmářů ze sdružení ekologických zemědělců La Secreta (AGROSEC), které bylo původně založeno s cílem posílit a podpořit skupinu 40 zemědělců, kteří žijí v této oblasti provincie Magdalena v pohoří Sierra Nevada de Santa Marta. Pohoří je vzdáleno pouhých 45 km od pobřeží Karibiku – je tak na světě nejvyšším, které je nejblíže oceánu a patří mezi místa s největší biodiverzitou na světě. Obrovská rozmanitost ekosystémů, zahrnující horké pláže Karibského moře, suché lesy, neproniknutelnou džungli nížinných mlžných pralesů, vysokohorské deštné pralesy a zasněžené vrcholky šestitisícových hor, tvoří ideální prostředí pro pěstování kávy. Díky tomu jsou farmáři soběstační, což symbolizuje množství meziplodin, jako jsou banány, kukuřice i avokádové stromy, které tu běžně pěstují pro vlastní spotřebu.

Pěstitelé družstva AGROSEC jsou nositelem certifikací ekologického zemědělství a Fairtrade.

Jak je čerstvá a jak dlouho vydrží

Zrnkovou kávu balíme do sáčků s jednocestným ventilem, který vám umožňuje vytlačit ze sáčku vzduch a zabránit tak kávě v oxidaci i po otevření balení. Za plnou cenu od nás dostanete zrnka, která jsme upražili nejdéle před 30 dny, kávy s dobou delší než 30 dní od upražení automaticky zlevňujeme o 15 %. Najdete je v kategorii „Zachraň mě“. Zrnkovou kávu Drip it doporučujeme spotřebovat do 3 měsíců od data pražení.

V jakém dorazí balení

Pro menší 300g balení používáme recyklovatelné plastové sáčky, 1kg balení zrnkové kávy od nás dostanete v papírových sáčcích s membránou z cukrové třtiny. To proto, aby vzhledem k většímu množství kávy, zůstala zrnka čerstvá delší dobu. V případě, že si zvolíte doručení do Zásilkovny, nebo kurýrem na adresu, pošleme vám zrnka ještě v přepravním kartonovém obalu. Do našeho Espresso baru můžete také dorazit s vlastní nádobou a nakoupit u nás zrnka bezobalově.

Další informace
Způsob přípravy Espresso, Filtr
Chuť Sladká, Kyselá
Míra acidity Střední
Stupeň pražení Střední
Charakteristika Tmavá čokoláda, Karamel, Jablko
Typ kávy Arabica
Země původu Kolumbie
Odrůda Castillo, Colombia
Metoda zpracování Promytá
Pěstitelé Družstvo AGROSEC
Chuťový profil Ovocný, Oříškový, Čokoládový