Honduras Las Capucas

hvězda 1 hvězda 2 hvězda 3 hvězda 4 hvězda 5 (2)Počet hvězdiček je 5 z 5
Doporučené Espresso Filtr
Cena
od 300 Kč

Výrobce

Kód produktu
P00012

Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

balení

Středně pražená výběrová zrnková káva pro všechny způsoby přípravy. Více

Jakou má chuť

Honduras Las Capucas jsme si zamilovali. Káva, která vám s každou přípravou nabídne jiné chutě. Zatímco espresso je příjemně oříškové od začátku do konce, ve filtru si Honduras oblíbíte pro jeho pestrost. Zpočátku sladší nádech karamelu a lískového oříšku po chvilce chladnutí vystřídají svěží ovocné tóny.

Odkud pochází

Farmáři pěstitelského družstva Cooperativa Cafetalera Capucas Limitada (COCAFCAL) pěstují kávu blízko národního parku Celaque a stejnojmenné nejvyšší hory Hondurasu, která je velkou zásobárnou vody. V nadmořské výšce 1450 - 1600 metrů se nalézá úrodná půda a ideální klimatické podmínky pro vysoce kvalitní zrna. Kávovníky jsou zastíněny místními jehličnany (např. stromem gravilea anebo cedry) i ovocnými stromy (citrusy). Už více jak 10 let se pěstitelé pyšní mnohými certifikacemi, včetně Fairtrade a Bio.

Jak je čerstvá a jak dlouho vydrží

Zrnkovou kávu balíme do sáčků s jednocestným ventilem, který vám umožňuje vytlačit ze sáčku vzduch a zabránit tak kávě v oxidaci i po otevření balení. Za plnou cenu od nás dostanete zrnka, která jsme upražili nejdéle před 30 dny, kávy s dobou delší než 30 dní od upražení automaticky zlevňujeme o 15 %. Najdete je v kategorii „Zachraň mě“. Zrnkovou kávu Drip it doporučujeme spotřebovat do 3 měsíců od data pražení.

V jakém dorazí balení

Pro menší 300g balení používáme recyklovatelné plastové sáčky, 1kg balení zrnkové kávy od nás dostanete v papírových sáčcích s membránou z cukrové třtiny. To proto, aby vzhledem k většímu množství kávy, zůstala zrnka čerstvá delší dobu. V případě, že si zvolíte doručení do Zásilkovny, nebo kurýrem na adresu, pošleme vám zrnka ještě v přepravním kartonovém obalu. Do našeho Espresso baru můžete také dorazit s vlastní nádobou a nakoupit u nás zrnka bezobalově.

Země původu Honduras
Chuť Sladká
Stupeň pražení Střední
Typ kávy Arabica
Metoda zpracování Promyté
Chuťový profil Oříškový