Honduras Las Capucas

hvězda 1 hvězda 2 hvězda 3 hvězda 4 hvězda 5(8)Počet hvězdiček je 5 z 5
Espresso Filtr
3 body do věrnostního systému

Cena
od 60 Kč

Výrobce

Kód produktu
P00012

Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

balení

Střední pražení | Chuťový profil: Lískový oříšek, karamel, med | Nízká acidita Více

Jakou má chuť

Honduras Las Capucas jsme si zamilovali. Káva, která vám s každou přípravou nabídne jiné chutě. Zatímco espresso je příjemně oříškové od začátku do konce, ve filtru si Honduras oblíbíte pro jeho pestrost. Zpočátku sladší nádech karamelu a lískového oříšku po chvilce chladnutí vystřídají svěží ovocné tóny.

Odkud pochází

Farmáři pěstitelského družstva Cooperativa Cafetalera Capucas Limitada (COCAFCAL) pěstují kávu blízko národního parku Celaque a stejnojmenné nejvyšší hory Hondurasu, která je velkou zásobárnou vody. V nadmořské výšce 1450 - 1600 metrů se nalézá úrodná půda a ideální klimatické podmínky pro vysoce kvalitní zrna. Kávovníky jsou zastíněny místními jehličnany (např. stromem gravilea anebo cedry) i ovocnými stromy (citrusy). Už více jak 10 let se pěstitelé pyšní mnohými certifikacemi, včetně Fairtrade a Bio.

Jak je čerstvá a jak dlouho vydrží

Zrnkovou kávu balíme do sáčků s jednocestným ventilem, který vám umožňuje vytlačit ze sáčku vzduch a zabránit tak kávě v oxidaci i po otevření balení. Za plnou cenu od nás dostanete zrnka, která jsme upražili nejdéle před 30 dny, kávy s dobou delší než 30 dní od upražení automaticky zlevňujeme o 15 %. Najdete je v kategorii „Zachraň mě“. Zrnkovou kávu Drip it doporučujeme spotřebovat do 3 měsíců od data pražení.

V jakém dorazí balení

Pro menší 300g balení používáme recyklovatelné plastové sáčky, 1kg balení zrnkové kávy od nás dostanete v papírových sáčcích s membránou z cukrové třtiny. To proto, aby vzhledem k většímu množství kávy, zůstala zrnka čerstvá delší dobu. V případě, že si zvolíte doručení do Zásilkovny, nebo kurýrem na adresu, pošleme vám zrnka ještě v přepravním kartonovém obalu. Do našeho Espresso baru můžete také dorazit s vlastní nádobou a nakoupit u nás zrnka bezobalově.

Další informace
Způsob přípravy Espresso, Filtr
Chuť Sladká
Míra acidity Nízká
Stupeň pražení Střední
Charakteristika Lískový oříšek, Med, Karamel
Typ kávy Arabica
Země původu Honduras
Metoda zpracování Promytá
Chuťový profil Oříškový