Honduras Las Capucas

hvězda 1 hvězda 2 hvězda 3 hvězda 4 hvězda 5(3)Počet hvězdiček je 5 z 5
6 bodů do věrnostního systému

Cena
od 125 Kč

Výrobce

Kód produktu
P00053

Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

balení

Střední pražení | Chuťový profil: Oříškový | Nízká acidita Více

Jakou má chuť

Honduras Las Capucas má vyváženou chuť, které dominuje sladkost připomínající karamel s praženými oříšky. Tato káva patří spíše mezi nekyselé,  po zchladnutí však v jeji chuti můžete zaznamenat lehkou aciditu. Skvěle si rozumí s mlékem – a to jak s klasickým, tak i rostlinnými alternativami.

Odkud pochází

Pěstitelé družstva Cooperativa Cafetalera Capucas Limitada (COCAFCAL) pěstují kávu blízko národního parku Celaque a stejnojmenné nejvyšší hory Hondurasu, která je velkou zásobárnou vody v regionu. V nadmořské výšce 1450-1600 metrů se nalézá úrodná půda a ideální klimatické podmínky pro pěstování vysoce kvalitních zrn. Kávovníky jsou zastíněny místními jehličnany (např. stromem gravilea anebo cedry) i ovocnými stromy (citrusy). Už více jak 10 let se pěstitelé pyšní mnohými certifikacemi, včetně Fairtrade a Bio.

Jak na přípravu

 • Utrhněte horní část filtru podél nápisu "Open".
 • Nasaďte filtr s kávou na hrnek.
 • Postupně nalévejte horkou vodu (175 ml) až po okraj filtru.
 • Počkejte, až káva zcela překape do hrnku.

O kávě ve filtru

Namleli jsme pro vás 100% výběrovou Arabiku do praktického filtru a pečlivě zabalili tak, aby vydržela čerstvá až několik týdnů. Jednoduše si ji tak připravíte všude, kde je hrnek a horká voda. Káva ve filtru má své kořeny až v Japonsku, kde se zrodila v 90. letech jako cestovní verze oblíbeného dripperu.

Díky skladnému balení, jednoduché přípravě a skvělé chuti se stala oblíbeným kávovým parťákem doma i na cestách.

Jak je čerstvá a jak dlouho vydrží

Kávová zrnka pražíme každý týden v pražírně v Kostelci nad Labem. Před namletím kávu necháváme týden odpočinout, aby se rozvinula její vůně a chuť. Teprve pak kávu meleme a plníme do filtrů (10 g). Abyste si svou kávu vychutnali vždy voňavou a plnou chutí, mletí i plnění filtru kávou probíhá současně. Každý filtr s kávou balíme zvlášt do vzduchotěsného sáčku naplněného dusíkem, který kávu chrání před světlem, vlhkostí a zabraňuje jí v oxidaci, a tak garantujeme min. trvanlivost až 1 rok.

Informace o datu pražení a minimální trvanlivosti najdete dole v sekci Další informace.

V jakém dorazí balení

Vybrat si můžete ze 4 velikostí balení – 5, 20, 50 a 100 ks. Zatímco v 5 a 20ks balení posíláme sáčky s kávou ve filtru v elegantní krabičce, 50 a 100 ks kávy ve filtru vám dorazí v přepravní krabici bez vnějšího obalu. Proč to děláme takhle? 50 a 100 ks balení si většinou kupují lidé pro sebe. Pravidelně. Redukujeme tak množství obalu, který nepotřebují.

Potřebujete zaslat 50, nebo 100 ks v přepravní krabici navíc? Napište nám to do poznámky. Zabalíme ho tak, aby bylo chráněno před poškozením z přepravy a přepravních štítků.

Další informace
Chuť Sladká
Míra acidity Nízká
Stupeň pražení Střední
Charakteristika Lískový oříšek, Med, Karamel
Typ kávy Arabica, Organic, Mletá
Země původu Honduras
Region Las Capucas
Odrůda Caturra, Bourbon, Catuai, Pacas
Metoda zpracování Promytá
Pěstitelé Družstvo COCAFCAL
Chuťový profil Oříškový
Datum pražení 03. 06. 2024
Min. trvanlivost 05. 06. 2025

Co je káva ve filtru?

Káva ve filtru, Drip coffee bag, Drip sáček – to vše jsou názvy pro kávu, kterou jsme pro vás předem namleli na profesionálním mlýnku, naplnili do praktického filtru a zabalili tak, abyste si svůj šálek pokaždé vychutnali čerstvý, voňavý a plný chutí.

Jak chutná?

Nejblíže má ke kávám připraveným v elektrickém překapávači, dripperu nebo frechpressu. Nevzniká pod tlakem, ale přirozenou extrakcí, a tak dává vyniknout pestrým chutím jednotlivých druhů kávy.

Káva Drip it je chuťově bohatá a výrazná, a přitom není příliš těžká. 

Kolik kávy obsahuje 1 filtr?

10 g

Z jakého materiálu je filtr?

Z netkané textilie vyrobené japonskou společností OHKI. Vyrábí se z několika typů plastu a buničiny určených pro využití v potravinářství.

Je zdravotně nezávadný? 

Samozřejmě. K dispozici máme kompletní dokumentaci, kterou si můžete prohlédnout i vy. Prozatím je v angličtině, ale už pracujeme na jejím překladu, a tak se co nevidět dočkáte české verze.

Příprava


Co potřebuji na přípravu?

Hrnek a konvici na vodu.

Jak se připravuje?

Zvládnete to raz dva. Vytáhněte filtr s kávou z obalu a následujte tyto kroky:

 • Utrhněte horní část filtru s kávou
 • Rozložte filtr po stranách a zavěste na hrnek
 • Nalijte do filtru horkou vodu (92 °C)
 • Opakujte 2x

Počkejte, až káva zcela překape a máte hotovo. Dobrou chuť!

Jak dlouho to trvá?

2,5-3 min. Přesně takovou dobu naše káva potřebuje na to, abyste z ní dostali tu nejlepší chuť.

Jaké množství kávy si připravím z 1 filtru?

Doporučujeme 175 ml. Množstvím vody ovlivníte intenzitu chuti. Pokud preferujete výraznější chuť, použijte 150 ml vody. Jemnější chuti dosáhnete větším množstvím vody. Max. však 200 ml.

Původ kávy a kvalita 


Odkud pochází káva namletá do filtrů?

Nakupujeme výhradně výběrovou kávu s hodnocením SCA ve výši min. 82 bodů (na škále 0-100). Našimi typickými dodavateli kávových zrn jsou družstva s Fairtrade certifikací, která spojují pěstitele z konkrétní oblasti v dané zemi. Díky tomu mají přístup k různých finančním, vzdělávacím a komunitním programům, které pomáhají v rozvoji pěstitelům i jejich rodinám.

Kde kávu pražíte? 

Od roku 2015 spolupracujeme s pražírnou kávy Fair & bio z Kostelce nad Labem. Sdílíme společné hodnoty, přístup ke kávě i lidem. Pražírna kávy Fair & bio je sociální podnik, který zaměstnává lidi se zdravotním hendikepem a dává jim tak příležitost zapojit se naplno do společnosti.

Čerstvost a trvanlivost


Jak čerstvou kávu melete a plníte do filtrů? 

Pražení kávy i plnění do filtrů u nás probíhá v jedné budově. Každý týden si z pražírny vyzvedneme čerstvě upražená kávová zrna. Ta pak necháváme 5 - 7 dní odpočívat, aby se rozvinula jejich chuť. 8. den se pouštíme do mletí a plnění kávy do filtrů.

Jaká je časová prodleva mezi mletím a plněním kávy do filtrů?

Pár sekund. Filtry plníme kávou strojově, a tak ji dokážeme bleskově přesunout z mlýnku rovnou do filtrů. Pro vaši představu, každou minutu vyrobíme 30 filtrů s kávou.

Jak dlouho mi káva ve filtru vydrží čerstvá?

Min. trvanlivost udáváme 1 rok od chvíle, kdy filtr s kávou zabalíme do sáčku. Konkrétní datum se dozvíte v popisu káv v našem e-shopu nebo na krabičce, pokud nakupujete v kamenném obchodě.

Jak je možné, že vydrží čerstvá tak dlouho?

Filtry s kávou balíme do vzduchotěsných sáčků naplněných dusíkem. Vnější obal chrání kávu před světlem a vlhkostí. Dusík zabraňuje kávě v oxidaci. To znamená, že ji udržuje ve stavu v jakém byla ve chvíli, kdy jsme ji umleli.

Výběr kávy


Jsem u vás poprvé, co mi doporučíte?

Pokud nemáte vyhraněné chuťové preference, sáhněte po Ochutnávkovém balení (5 ks), nebo po 20 ks Mixu - kolekci se všemi druhy. Jestli ale preferujete konkrétní chuť, klikněte na odkaz níže a my vás rovnou přesměrujeme na výběr kávy podle vašeho gusta.

Jaký je rozdíl mezi jednotlivými druhy kávy v nabídce? 

Liší se původem, stupněm pražení a samozřejmě chutí.

Tmavě pražené kávy z Brazílie a Nikaraguy mají hořký nádech, čokoládovo-oříškové tóny a nulovou kyselost. Středně, resp. světle pražené kávy z Kolumbie a Etiopie chutnají po ovoci a v jejich chuti se střídají sladší tóny s kyselejšími.

Nabízíme také kolekce více druhů, s kterými můžete ochutnat více druhů kávy najednou. Prohlédněte si je.

Jaké nabízíte velikosti balení?

V naší nabídce najdete 5, 20, 50 a 100ks balení. Čím větší balení, tím méně zaplatíte za jednu kávu.

Které balení je cenově nejvýhodnější?

Za nejnižší pořizovací cenu koupíte 5ks balení, které stojí od 125 Kč (25 Kč / kávu). V přepočtu na 1 šálek je nejvýhodnější 100ks balení, ve kterém vás 1 káva vyjde v přepočtu na 15 Kč a navíc získáte dopravu zdarma.

Kde se dá koupit?

Všechny druhy kávy a velikosti balení najdete v našem e-shopu a kamenné prodejně v centru Prahy. Vybrané druhy kávy a velikosti balení seženete u našich partnerů. Seznam partnerů a mapu prodejních míst najdete zde.

O nákupu


Kolik zaplatím za dopravu? 

Můžete si vybrat z těchto způsobů doručení:

 • Osobní odběr v Drip it Espresso baru, Petrská 19, Praha: Zdarma.
 • Doručení na výdejnu Zásilkovny: 55 Kč. Zdarma pro nákupy nad 750 Kč.
 • Doručení na adresu službou Zásilkovna domů: 85 Kč. Zdarma pro nákupy nad 1500 Kč.
 • Doručení na adresu kurýrem PPL: 105 Kč. Zdarma pro nákupy nad 1500 Kč.

Jak mohu zaplatit? 

Bankovním převodem, platební kartou, přes službu Twisto nebo dobírkou při převzetí (za příplatek 35 Kč).

Jak dlouho trvá doručení?

V České republice  1-2 pracovní dny od přijetí platby. Do zahraničí 3-5 pracovních dnů.