Mix - Brazil, Nicaragua

Cena
od 395 Kč

Výrobce

Kód produktu
P00003

Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje
Ano
Ano

ks

Filtrovaná káva, kterou si jednoduše připravíte všude, kde je hrnek a horká voda. Více

Vytvořili jsme 2 varianty mixovaného balení s 2 druhy kávy ve filtru. Zatímco ve variantě s kávami z Brazílie a Nikaraguy si vychutnáte kávy se spíše hořkým nádechem a čokoládovými tóny, v balení s kávami z Kolumbie a Etiopie najdete druhy, v jejichž chuti můžete ucítit ovocné tóny i vyšší kyselost.

O kávě ve filtru

Namleli jsme pro vás výběrovou Arabiku, naplnili ji do šikovného filtru a pečlivě zabalili tak, aby vydržela čerstvá až do vaší kávové chvilky. Filtrovanou kávu si tak hravě připravíte všude, kde je hrnek a horká voda. Káva ve filtru má své kořeny až v Japonsku, kde se zrodila v 90. letech jako cestovní verze oblíbeného dripperu. Díky malému balení, jednoduché přípravě a skvělé chuti je tím nejlepším kávovým parťákem do míst, kde nemáte stejné vybavení na přípravu kávy jako doma.

Jak na přípravu

Že k přípravě vám stačí pouze horká voda a hrnek rozhodně není nadsázka. Jak na to?

  • Rozbalte obal a vytáhněte filtr s kávou
  • Zatřeste filtrem a odtrhněte jeho horní část podél nápisu Open
  • Rozložte a nasaďte na hrnek
  • Postupně nalévejte 175 ml horké vody (92 °C) až po okraj filtru
  • Počkejte, až káva zcela překape do hrnku

Z jednoho filtru si připravíte 150 – 200 ml kávy podle toho, jak intenzivní chuti chcete dosáhnout. Přípravu zvládnete raz dva. Zabere vám max. 3 minuty.

Jak je čerstvá a jak dlouho vydrží

Pražíme v menších dávkách, několikrát v měsíci. Po upražení necháváme zrnka dva dny „prodýchat“, pak kávu nameleme a plníme do filtrů (10 g). Filtry s kávou balíme jednotlivě do recyklovatelného sáčku naplněného dusíkem. Dusík kávu chrání před světlem, vlhkostí, zabraňuje jí v oxidaci a uchovává ji čerstvou.

Informace o datu pražení a minimální trvanlivosti najdete v sekci Parametry.

V jakém dorazí balení

Na výběr máte ze 3 velikostí balení – 20, 50 a 100 ks. Zatímco v 20ks balení posíláme sáčky s kávou ve filtru v elegantní krabičce, 50 a 100 ks kávy ve filtru vám dorazí rovnou v přepravní krabici bez vnějšího obalu. Proč to děláme takhle? 50 a 100 ks balení si většinou kupují lidé pro sebe a pravidelně. Snažíme se tak redukovat množství obalu, který nepotřebují.

Pokud chcete koupit 50, nebo 100 ks balení jako dárek, zaškrtněte políčko „Dárkové balení - Ano“ a my se postaráme o to, aby k vám balení s kávou dorazilo v krabici navíc, která ho uchrání od poškození a přepravních štítků.

Země původu Brazílie, Nikaragua
Chuť Hořká, Sladká, Kolekce více druhů
Stupeň pražení Tmavé, Střední
Typ kávy Arabica
Metoda zpracování Suché (natural), Promyté
Chuťový profil Oříškový, Čokoládový