Nicaragua Jinotega

hvězda 1 hvězda 2 hvězda 3 hvězda 4 hvězda 5 (1)Počet hvězdiček je 5 z 5
Cena
od 125 Kč

Výrobce

Kód produktu
P00005

Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

ks

Filtrovaná káva, kterou si jednoduše připravíte všude, kde je hrnek a horká voda. Více

Jakou má chuť

Zpočátku v její chuti na malou chvíli ucítíte trochu hořkosti, kterou ale po chvíli střídá příjemně nasládlá chuť s nádechem mléčné čokolády a kandovaného ovoce. Stejně jako u dalších káv ve filtru, také její intenzitu chuti můžete ovlivnit množstvím vody použité při přípravě (pro intenzivní chuť doporučujeme 175 ml), nebo přidáním mléka. Nicaragua Jinotega patří mezi naše bestsellery a máte-li rádi v kávě čokoládové tóny, určitě vám sedne.

O kávě ve filtru

Namleli jsme pro vás výběrovou Arabiku, naplnili ji do šikovného filtru a pečlivě zabalili tak, aby vydržela čerstvá až do vaší kávové chvilky. Filtrovanou kávu si tak hravě připravíte všude, kde je hrnek a horká voda. Káva ve filtru má své kořeny až v Japonsku, kde se zrodila v 90. letech jako cestovní verze oblíbeného dripperu. Díky malému balení, jednoduché přípravě a skvělé chuti je tím nejlepším kávovým parťákem do míst, kde nemáte stejné vybavení na přípravu kávy jako doma.

Jak na přípravu

Že k přípravě vám stačí pouze horká voda a hrnek rozhodně není nadsázka. Jak na to?

  • Rozbalte obal a vytáhněte filtr s kávou
  • Zatřeste filtrem a odtrhněte jeho horní část podél nápisu Open
  • Rozložte a nasaďte na hrnek
  • Postupně nalévejte 175 ml horké vody (92 °C) až po okraj filtru
  • Počkejte, až káva zcela překape do hrnku

Z jednoho filtru si připravíte 150 – 200 ml kávy podle toho, jak intenzivní chuti chcete dosáhnout. Přípravu zvládnete raz dva. Zabere vám max. 3 minuty.

Jak je čerstvá a jak dlouho vydrží

Pražíme v menších dávkách, několikrát v měsíci. Po upražení necháváme zrnka dva dny „prodýchat“, pak kávu nameleme a plníme do filtrů (10 g). Filtry s kávou balíme jednotlivě do recyklovatelného sáčku naplněného dusíkem. Dusík kávu chrání před světlem, vlhkostí, zabraňuje jí v oxidaci a uchovává ji čerstvou.

Informace o datu pražení a minimální trvanlivosti najdete v sekci Parametry.

V jakém dorazí balení

Na výběr máte ze 4 velikostí balení – 5, 20, 50 a 100 ks. Zatímco v 5 a 20ks balení posíláme sáčky s kávou ve filtru v elegantní krabičce, 50 a 100 ks kávy ve filtru vám dorazí rovnou v přepravní krabici bez vnějšího obalu. Proč to děláme takhle? 50 a 100 ks balení si většinou kupují lidé pro sebe a pravidelně. Snažíme se tak redukovat množství obalu, který nepotřebují.

Pokud chcete koupit 50, nebo 100 ks balení jako dárek, zaškrtněte políčko „Dárkové balení - Ano“ a my se postaráme o to, aby k vám balení s kávou dorazilo v krabici navíc, která ho uchrání od poškození a přepravních štítků.

Země původu Nikaragua
Chuť Sladká
Stupeň pražení Střední
Typ kávy Arabica
Metoda zpracování Promyté
Chuťový profil Čokoládový
Datum pražení 19. 01. 2023
Min. trvanlivost 14. 11. 2024