Pár slov na úvod

Doba přípravy: 2 minuty

Drip it je překapávaná káva v přenosném balení, kterou si uvaříte snadno a během chvilky. Vystačíte si jen s hrnkem a horkou vodou, ani tak vás ale nepřipraví o příjemný rituál, který je s přípravou překapávané kávy spojený. Využijte ho k odpočinku, naberte síly a vychutnejte si kávu Drip it díky těmto několika tipům naplno.

Krok 1

Voda se velkou mírou podílí na tom, jak bude vaše káva chutnat. Vyhněte se příliš tvrdé vodě a po dosažení varu ji nechte 20s odstát. Příliš horká voda by kávu spálila a ta by následně hodně zhořkla.

Krok 2

Zatřeste filtrem s kávou, aby se odlepila od stěn. Jeho vrchní část odtrhněte ještě před tím, než jej rozložíte a nasadíte na hrnek. 

Krok 3

Rozložte filtr a upevněte jej na hrnek. Pokud máte hodně široký hrnek , zahněte “kotvy” filtru tak, jak je to na fotce, aby vám po nalití vody z hrnku nesklouzl.

Krok 4

Navlhčete kávu ve filtru několika kapkami horké vody a počkejte 30s. Zahájíte tím proces uvolňování oxidu uhličitého (říká se tomu „bloom“). Vaše káva pak bude chuťově zajímavější.

Krok 5

Horkou vodu nalévejte do filtru s kávou pomalu těsně pod jeho okraj. Nechte ji zcela překapat do hrnku a stejným způsobem 4 – 5x opakujte (180 – 200ml).

Krok 6

Poslední tip. Vychutnávejte si kávu pomalu. Překapáváná káva je výjimečná v tom, že se její chuť postupně rozvíjí a mění během toho, jak chladne.